En
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 4372

تاکید فرماندار اسلامشهر بر ضرورت تدوین برنامه ای جامع برای ساماندهی امور جوانان

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت تدوین برنامه ای مدون، جامع و فراگیر برای ساماندهی امور جوانان با مشارکت کلیه ادارات و دستگاههای ذیربط تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور که در جلسه مشترک ستاد ساماندهی امور جوانان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهرستان اسلامشهر سخن می گفت، با بیان اینکه مسائل مربوط به جوانان از جمله مباحثی است که همه دولت‌ها بویژه دولت تدبیر و امید برای آن برنامه‌ریزی دارند، اظهار داشت: تنظیم برنامه‌هایی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان جهت پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و سوق دادن جوانان بر مبنای ایدئولوژی و قوانین و مسائل اجتماعی مثبت وظیفه هر دولتی است.
وی با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز مقام معظم رهبری بارها به مسائل شبیخون فرهنگی در جامعه و مسائل جوانان پرداخته است گفت: در هر حوزه‌ای از جمله مسائل دفاعی، علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، عرصه‌های مختلف تولید، مسابقات جهانی ورزشی و غیره که جوانان ورود پیدا کردند توفیقات ارزشمندی نصیب کشور شده است.
مرسلپور افزود: در شهرستان اسلامشهر نیز جوانان در حوزه‌های قرآنی، ورزشی، آموزش و پرورش، هنری، مسائل سیاسی و اجتماعی، بهداشتی، دانشجویی و غیره خوش درخشیدند و نقش اساسی و محوری در انجام برنامه‌های نهادها و ادارات شهرستان دارند.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: اگر برنامه‌های مربوط به جوانان یکنواخت باشد دافعه خواهد داشت و به همین منظور باید یک برنامه جامع همگون و همگرا با همکاری تمام ادارات شهرستان برای جوانان تهیه شود و مباحث قرآنی، هنری، ورزشی، یادگیری، فراگیری و هشداری در آن گنجانده شود.
وی سپس با اشاره به مصوبات نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اسلامشهر گفت: دبیرخانه ستاد با همکاری مراکز دانشگاهی و آموزشی و دیگر ادارات برنامه جامع همگرا برای اوقات فراغت جوانان در تابستان ظرف یک هفته تهیه و اجرایی کنند.
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر با همکاری سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی به منظور نهادینه شدن بهداشت در خانواده‌ها، جوانان را به عنوان مشاوران و همیاران بهداشتی در خانواده آموزش دهند تا از بروز و شیوع بیماری‌های فصول گرم سال جلوگیری شود.
مرسلپور با اشاره به فراهم ساختن برنامه‌های تفریحی و زیارتی و اردوهای درون استانی برای جوانان و نوجوانان خاطرنشان کرد: علاوه بر این، برنامه‌های آموزش امداد رسانی ویژه سیل و زلزله، برپایی برنامه‌هایی برای خانواده‌ها و جوانان در پارک‌ها و اماکن عمومی، ارائه خدمات مشاوره برای جوانان و خانواده‌ها در اقصی نقاط شهرستان و اجرای طرح استعدادیابی جوانان و نوجوانان از جمله برنامه‌های شهرستان اسلامشهر در تابستان سال جاری خواهد بود.  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 43