En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 4441

فرماندار اسلامشهر:

تصویب تساوی دیه زن و مرد اقدام ارزشمند دولت و مجلس در حوزه زنان بود

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: یکی از اقدامات مناسب این روزها در حوزه زنان که پس از سالها پیگیری به سرانجام رسید اقدام ارزشمند دولت و مجلس در تصویب تساوی دیه زن و مرد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت بانوان در مسائل اجتماعی که با حضور پروانه مافی، فریده اولادقباد و سیده فاطمه ذوالقدر سه نماینده تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان مطلب فوق اظهار داشت: تصویب تساوی دیه زن و مرد سبب شد یکی از بهانه‌هایی که غربی‌ها در مورد عدم رعایت حقوق بشر در ایران در حوزه زنان داشتند برطرف شود.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری افزود: امام خمینی(ره) بارها فرمودند که مجلس در رأس امور است و مقام معظم رهبری نیز همواره بر این مهّم تأکید و توصیه‌های فراوانی داشته‌اند، این در حالی است که در سال جاری دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی با هیاهو و جنگ روانی سعی در ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم دارند تا مردم در انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی شرکت نکنند.
 فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه زنان 50 درصد جامعه را تشکیل می‌دهند تصریح کرد: باید در 41 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشروعیت و مقبولیت نظام را به رُخ جهانیان بکشانیم و بانوان اسلامشهر هم در این زمینه مسئولیت بزرگی بر دوش دارند.
مرسلپور بانوان را پیام‌آوران و سفیران انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بانوان نماینده ادارات در اسلامشهر می‌توانند به عنوان پیام‌آوران بین مسئولان دستگاه‌ها و ادارات شهرستان، با راه‌اندازی مجدد اتاق فکر در امور بانوان و خانواده به رفع بسیاری از مشکلات موجود در شهرستان بپردازند.
وی با اشاره با آغاز فعالیت خانم فاطمه محمدی به عنوان مسئول جدید امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر گفت: امیدوارم با همراهی و کمک بانوان شاغل در ادارات و دستگاههای اجرایی اقدامات موثری در حوزه زنان و خانواده در شهرستان انجام شود.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 22