En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 4442

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:

اختصاص 300 میلیون تومان برای بازسازی و افتتاح کتابخانه واوان در اسلامشهر

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی و افتتاح کتابخانه واوان در اسلامشهر خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، سیده فاطمه ذوالقدر در نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت زنان در مسائل اجتماعی با اشاره به تعامل و همکاری مطلوب بین ادارات اسلامشهر اظهار داشت: وجدان کاری و نظم و انظباط خاصی بین بانوان ادارات اسلامشهر مشهود است و کمیته‌های تخصصی خوبی در زمینه‌های کارآفرینی، آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی زنان و معرفی نخبگان شهرستان در اسلامشهر تشکیل می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه ما هر چه به عنوان یک زن داریم به برکت وجود اسلام است تأکید کرد: اسلام به زنان و دختران بها و ارزش داده و با توجه به آیات فراوان قرآن کریم این مقام و مرتبه‌ای که بانوان پیدا کرده‌اند به برکت اسلام و سپس به برکت انقلاب اسلامی است و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هم همواره به حضور پررنگ زنان در اجتماع تأکید داشته‌اند.
نماینده مردم تهران، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر نقش زنان در رسیدن به رونق اقتصادی در سال رونق تولید افزود: چطور می‌خواهیم اقتصاد جامعه را متحول کنیم در حالی که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند ولی در برنامه‌ریزی‌هایی رونق اقتصادی دخالت نداشته باشند؟
ذوالقدر با بیان اینکه طرح‌ها و لوایح خوبی در کمیسیون‌ها در حال تصویب است تصریح کرد: از محل همین اعتبارات بهره‌برداری از سالن ورزشی به ارزش یک میلیارد تومان در قاسم‌آباد خشکه، بهره‌برداری از سالن ورزشی نیمه‌کاره در روستای ده‌عباس، افتتاح زمین چمن ورزشگاه آپرین، اختصاص اعتباراتی برای هیئت‌های ورزشی و خوابگاه‌هایی برای ورزشکاران در اسلامشهر در نظر گرفته شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و اینکه برای هر کاری نیاز به فرهنگ‌سازی و بالا بردن فرهنگ مطالعه و ارتقاء سرانه مطالعه داریم اعتبار خوبی برای بازسازی کتابخانه‌ها و افزایش کتابخانه‌ها منظور شده است.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 14