En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 4443

رئیس فراکسیون زنان مجلس در اسلامشهر:

بسیاری از آسیب های اجتماعی با توانمندسازی زنان کاهش می یابد

رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی گفت: زنان نقش کم نظیری در جامعه و خانواده دارند و بسیاری از آسیب های اجتماعی با توانمندسازی زنان کاهش می یابد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، فریده اولادقباد در نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت زنان در مسائل اجتماعی شهرستان اسلامشهر با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند اظهار داشت: نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و باید از زنان حمایت کرد تا هر زمان که یک زن توانمند و شایسته در هر مسند و عرصه‌ای قرار گیرد کارهایش اثربخشی بیشتری در جامعه داشته باشد.
وی شهرستان اسلامشهر را ایرانی کوچک خواند و گفت: در اسلامشهر از همه اقوام و مذاهب کشور ساکن هستند و این شهرستان دغدغه‌ها و مسائل و مشکلات خاصی دارد که با همت مسئولان در همه ادوار بخش‌هایی از آن مشکلات برطرف و بخش‌های نیز با افتتاح دفتر مجمع نمایندگان و پیگیری مطالبات به حق مردم توسط نمایندگان مجلس برطرف می‌شود.
رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از زمانی که وارد مجلس شده‌ام به همراه سایر بانوان در مجلس شورای اسلامی سعی کردیم با ورود در کمیته‌های تخصصی اکثر وزرا را به این کمیته‌ها دعوت و دغدغه‌های زنان و خانواده‌ها را علاوه بر دغدغه‌های ملی مورد پیگیری قرار دهیم.
اولادقباد با اشاره به جایگاه زنان در برنامه ششم توسعه تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین محورها در برنامه ششم توسعه توانمندسازی فقرا با اولویت‌سازی زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست بود و همچنین مصوبات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان در حوزه آموزش، عدالت جنسیتی و تحکیم بنیان خانواده و مشاوره قبل حین و بعد از ازدواج بوده است.
وی ادامه داد: طبق مصوبات برنامه ششم توسعه تا انتهای برنامه باید 20 درصد کاهش آمار طلاق و 25 درصد کاهش آمار کودکان کار، حاشیه‌نشینی و اعتیاد داشته باشیم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان و بازماندگان از تحصیل که حدود 11 سال در مجلس مسکوت مانده بود تصویب شد و علی‌رغم اینکه با کسری بودجه سالانه 10 هزار میلیاردی روبه رو هستیم امیدواریم بتوان شرایطی را فراهم کنیم تا دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به ادامه تحصیل بپردازند.
اولادقباد همچنین گفت: لایحه حمایت از فرزندان بی‌هویت فاقد شناسنامه، لایحه امنیت زنان و جلوگیری از خشونت علیه زنان، لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی، تصویب 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان خانه‌دار با اولویت زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست نیز از دیگر لوایحی است که در مجلس برای حمایت از بانوان و خانواده به تصویب رسیده است.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 19