En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 4444

پروانه مافی در اسلامشهر عنوان کرد:

حمایت نمایندگان مجلس از قرار گرفتن زنان در پست های مدیریتی

نماینده مردم تهران، اسلامشهر،ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: از رشد و ارتقاء زنان در جامعه و قرار گرفتن آنان در پست‌های مدیریتی و اجرایی حمایت می کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، پروانه مافی در نشست هم‌اندیشی بانوان و راه‌های افزایش مشارکت بانوان در مسائل اجتماعی شهرستان اسلامشهر با اشاره به پایین بودن سطح مطالبات زنان بویژه در حوزه‌های مشارکتی در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: این وضعیت نه تنها در اسلامشهر بلکه در کل کشور نیز مشهود است. همچنین میزان مشارکت زنان در آسیا و اقیانوسیه نیز با شیب رو به پایین روبرو است.
وی تصریح کرد: در گذشته مردان، زنان را به چشم رقیب جدی نمی‌دیدند اما امروزه با حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف بین‌المللی آنان را به عنوان رقیب جدی خود می‌دانند و این نشان از اثرگذاری بالای زنان در جامعه و اجتماع است و ارتقا و رشد کیفی حضور بانوان در تمام عرصه‌ها را می‌رساند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بانوان در مجلس شورای اسلامی حضور جدی نمایندگان بانو در تمام کمیسیون‌های مجلس بود، افزود: از بین 290 نماینده در مجلس شورای اسلامی تنها 17 نفر یعنی حدود 6 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند و حضور بانوان در اکثر کمیسیون‌های مجلس و پیگیری مسائل مربوط به بانوان و خانواده نشان از تلاش مضاعف بانوان نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
مافی در پایان با اشاره به اجرایی شدن دستور رئیس‌جمهور مبنی بر حضور 30 درصدی بانوان در مدیریت‌های اجرایی تصریح کرد: بانوان باید خود را توانمند سازند و در جهت ارتقا سطح علمی، آکادمیک، اجتماعی، فرهنگی و ارتباطی خویش بکوشند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 23