En
تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398
کد 4453

دادستان اسلامشهر:

مسئولان جهاد کشاورزی دلشان به حال کسانی که در زمین‌های کشاورزی ویلاسازی می‌کنند نسوزد

دادستان اسلامشهر با اشاره به اولویت جهاد کشاورزی در مبارزه با زمین‌خواران گفت: مسئولان جهاد کشاورزی باید به قوانین خودشان عمل کنند و دلشان به حال کسانی که در زمین‌های کشاورزی با ثروت بادآورده ویلاسازی می‌کنند نسوزد و دستور توقف عملیات و در همان مراحل ابتدایی کار صادر کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، یونس اسدی‌مقدم در همایش «حافظان و پاسداران حوزه زمین ویژه شهرستان‌های غرب استان تهران» با بیان اینکه شهرستان اسلامشهر با قدمت سده پنجم قبل از میلاد شهر حافظان قرآن و نهج‌البلاغه و شهر مدافعان حرم و گردان فاطمیون شناخته شده است اظهار داشت: جمعیت اسلامشهر از بسیاری از استان‌ها بیشتر است و یکی از مهم‌ترین خصوصیات این شهرستان که برخی مسئولان وقت در مورد آن غفلت و کوتاهی کرده‌اند ملک ری است که با وجود جاذبه و حاصلخیزی به جایگاهی برای تخلیه نخاله ساختمان‌های تهران و زمین‌خواران بسیار بزرگ تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد با استفاده از تبصره 2 ماده 99 در زمین‌های کشاورزی میلیاردها تومان به جیب زده‌اند تصریح کرد: متخلفانی که اخیراً دستگیر شده‌اند با زمین‌خواری، پول‌های هنگفتی را حیف و میل کرده‌اند اما آیا مسئولی از آن‌ها بازخواست کرد؟ همه کسانی که مسئولیت دارند قبل و بعد از انقلاب جزو خانواده‌های متوسط جامعه بودند و این پول‌های هنگفت و ثروت‌های کلان را جز زمین‌خواری از کجا به دست آورده‌اند؟
دادستان شهرستان اسلامشهر افزود: 70 هکتار از زمین‌های چهاردانگه نخاله‌دانی زباله‌های ساختمانی تهران شده است که این موضوع بدون چراغ سبز هیچ مسئول خائنی میسر نیست، علاوه بر این 100 هکتار از زمین‌های احمدآباد مستوفی بدون پرداخت حتی یک ریال به زمین‌خواری بزرگ داده شده است.
اسدی‌مقدم در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که «اجازه ندهیم کسانی با دست‌اندازی به زمین‌های اطراف شهر و حومه‌های شهر ثروت عمومی را به ثروت شخصی تبدیل کنند» بیان کرد: در شهرداری اسلامشهر ده‌ها تعاونی مسکن و تشکل‌های هیئت امنایی شکل گرفته و برخلاف اساسنامه، زمین‌های کشاورزی را روی کاغذ قطعه قطعه کرده و به مردم می‌فروشند و پرونده‌های قضایی را راهی دستگاه قضا می‌کنند، چرا شهرداری و حراست مانع آن‌ها نمی‌شوند؟ آیا غیر از این است که می‌خواهند از رانت مسئولیتشان استفاده کنند؟
وی ادامه داد: این رنج‌آور است که عده‌ای زمین‌های عمومی را به ثروت شخصی تبدیل کرده‌اند، اینها همگی جرم است و باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند که هر مسئولی به وظیفه قانونی خود عمل نکند و دستور تغییر کاربری اراضی مستعد کشاورزی دهد باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.
اسدی‌مقدم در پایان با اشاره به اینکه کسی که پشت میز جهاد کشاورزی می‌نشیند نباید شب و روز داشته باشد خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی، شهرداری، بخشداری و دیگر دستگاه‌های متولی حق ندارند به طور جداگانه مجوز ساخت‌وساز بدهند و در حرام‌خواری بر هم سبقت گیرند که در غیر این صورت تحت پیگرد قضایی مدعی‌العموم قرار می‌گیرند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 23