En
تاریخ : سه شنبه 8 مرداد 1398
کد 4524

فرماندار اسلامشهر:

مسئولی که در زمینه نوسازی بافت های فرسوده کم کاری کند باید از این شهرستان برود

فرماندار اسلامشهر با اشاره به ناکارآمدی برخی مسئولان در بهسازی و نوسازی بافت فرسوده گفت: مسئولی که در زمینه نوسازی بافت های فرسوده کم کاری کند باید از این شهرستان برود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در نشست اعضای ستاد بازآفرینی پایدار شهری، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: در حوزه بافت‌های فرسوده که یک مسئله ملی است همه باید توجه کافی را داشته باشند متأسفانه برخی مدیران به تعهدات خود در این زمینه بخوبی عمل نمی‌کنند.
وی با اشاره به حساسیت دولت در بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده تصریح کرد: در شهرستان اسلامشهر مناطقی وجود دارد که هیچ یک از مدیران شهری حاضر به سکونت در این مناطق نیستند در صورتی که یکی از مؤلفه‌های ابتدایی زندگی آرامش روحی و روانی است و برخی افراد به دلیل عدم تمکن مالی مجبور هستند در محدوده بافت‌های فرسوده زندگی کنند و دائم در نگرانی و اضطراب باشند.
فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه جلسه بعدی این ستاد باید در یکی از ساختمان های واقع در بافت فرسوده افزود: طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده از سال 97 در اسلامشهر آغاز و به دلیل عدم همراهی و ساز ناکوک برخی افراد در سال 98 در برنامه سند توسعه شهرستان آورده شد که تمام مدیران مکلف و متعهد به بازآفرینی بافت‌های فرسوده در عمل شدند.
مرسلپور تصریح کرد: در جریان انفجار گاز در شهرک امام حسین(ع) اسلامشهر با وجود شدّت پایین انفجار متأسفانه 18 خانه تخریب شد و در حال حاضر 6 نقطه فرسوده در برخی نقاط شهرهای احمدآباد، چهاردانگه و اسلامشهر شناسایی شده که شرایط بحرانی دارند.
وی با بیان اینکه فرمانداری مسئول ستاد بازآفرینی در اسلامشهر است گفت: برخی از خساراتی که در نتیجه وقوع زلزله در کشور رُخ می‌دهد ناشی از سوء مدیریت برخی مدیران آن مناطق است، در برخی نقاط شهرستان اسلامشهر نیز مردم شرایط مطلوبی برای سکونت ندارند.
فرماندار اسلامشهر ادامه داد: در دو بخش مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و نیز مسائل عمرانی و بهسازی بافت‌های فرسوده هر زمان هم شروع بکار کنیم دیر است و از تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در شهرستان درخواست دارم در حوزه بافت‌های فرسوده حساس بوده و در جهت ارائه خدمت به مردم گام بردارند.
مرسلپور سپس با اشاره به مشکلات اساسی امروز کشور و اینکه شرایط در حال حاضر از دوران جنگ تحمیلی بسیار دشوارتر است تصریح کرد: بنا دارم در صورت ادامه ناکارآمدی برخی مدیران، نامه 11 مدیر شهرستان که توانایی کار ندارند و طبق سند توسعه پیش نمی‌روند و ناکارآمد هستند را برای مدیران کل ارسال کنم، فرمانداری تکالیف ادارات را در برش و سند توسعه‌ای که برای شهرستان دیده شده مشخص و از مدیران می‌خوایهم بر اساس این سند به وظایفشان عمل کنند.
وی افزود: مسئولان استانداری، سازمان برنامه و بودجه، اداره کل راه و شهرسازی، دستگاه‌های اطلاعاتی، نظارتی و امنیتی به‌ شدّت نسبت به بهسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده حساس هستند و عملکرد مدیران شهری را رصد می‌کنند که اگر دستگاه و اداره‌ای به وظیفه خود بخوبی عمل نکند بار مسئولیت بر دوش دستگاه دیگری می‌اُفتد که شرایط را سخت می‌کند.
فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: در سال 98 تمام وظایفی که در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه و گسترش کمّی و کیفی شهرستان وجود دارد در سند توسعه دیده شده و بر اجرای طرح بازآفرینی شهری و روستایی بافت‌های فرسوده تاکید فراوان شده است.
مرسلپور با اشاره به مصوبات نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده خاطرنشان کرد: مصوب می‌شود مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان اقدام مشترک شهرستان مبتنی بر سند توسعه تا هفته آینده را تهیه کنند و شهرداری‌ها نیز مکلف هستند در زمینه حفاری و سایر موارد با دستگاه‌های خدمات‌رسان همکاری کنند.

 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 60