En
تاریخ : شنبه 16 شهريور 1398
کد 4612

درخواست فرماندار اسلامشهر از مسئولان هیئت های مذهبی:

اجازه فعالیت های انتخاباتی در مراسم عزاداری دهه محرم را ندهیم

فرماندار شهرستان اسلامشهر از مسئولان هیئت های مذهبی خواست تا اجازه فعالیت های انتخاباتی و تبلیغی در مراسم عزاداری دهه محرم را ندهند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و آرزوی قبولی عزاداری های مردم مومن و ولایتمدار شهرستان گفت: با آغاز عزاداری های دهه نخست محرم، در اسلامشهر نیز شاهد هستیم که در مساجد، حسینیه ها و تکایا مراسم عزاداری و سوگواری شهدای کربلا باعظمت و شکوه خاصی در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد، دیده شده در برخی نقاط شهرستان افرادی بدنبال دعوت از کاندیداهای احتمالی در هیئت ها هستند که امیدواریم با هوشیاری مسئولان هیئت ها شاهد اینگونه فعالیت ها که بی تردید عزاداری های خالصانه مردم را تحت الشعاع قرار می دهد، نباشیم.
مرسلپور ادامه داد: از کلیه فعالان سیاسی شهرستان از جناح ها و گروهها مختلف سیاسی نیز انتظار داریم تا ضمن حفظ حرمت عزاداری های دهه نخست ماه محرم از هرگونه اقدام تبلیغی و انتخاباتی در مراسم عزاداری پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم جهت برقراری نظم و امنیت عزاداری ها و حرکت دسته جات حسینی در سطح شهرستان فراهم شده افزود: ان شاءا... با همکاری و تعامل مسئولان هیئت های مذهبی با نیروی انتظامی و رعایت نکاتی ایمنی، بهداشتی، ساعت شروع و پایان عزاداری ها و... شاهد برگزاری هرچه بهتر عزاداری ها در اسلامشهر باشیم. 
فرماندار اسلامشهر در پایان تاکید کرد: همچنین باید در این ایام مراقب توطئه دشمنان باشیم چرا که آنان بدنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و همچنین ایجاد تفرقه بین شیعیان هستند و حفظ وحدت و پرهیز از بیان موارد اختلاف برانگیز در عزاداری ها بسیار مهم است.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 16 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 54