En
تاریخ : يکشنبه 31 شهريور 1398
کد 4665

فرماندار اسلامشهر خواستار شد:

استفاده از بخش های فرهنگی بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه ریزی های شورای فرهنگ عمومی

فرماندار اسلامشهر خواستار استفاده از بخش های فرهنگی بیانیه گام دوم انقلاب که بهمن ماه گذشته توسط مقام معظم رهبری منتشر شده در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های شورای فرهنگ عمومی شهرستان شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سخن می گفت، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دشمنان ما سرمایه گذاری کلانی در حوزه جنگ نرم و شبیخون فرهنگی کرده اند و در تلاش هستند تجدد از نوع غربی را در جامعه ما پیاده کرده و سبک زندگی ما را تغییر دهند.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری از دهه هفتاد همواره نسبت به شبخون فرهنگی دشمنان هشدار داده اند و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز در بخش های علم و پژوهش، معنویت و اخلاق و سبک زندگی به راهکارهای مقابله با هجوم غربی ها برای تخریب فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی اشاره کرده اند.
فرماندار اسلامشهر تعدد مراکز تصمیم گیر در حوزه فرهنگ و تکیه بر «گزارش عملکرد» در فعالیت های فرهنگی را دو معضل بزرگ این حوزه دانست و گفت: برنامه ها و اقدامات فرهنگی باید اثرگذاری داشته باشند و گزارش عملکرد ظاهری در این امور ملاک عمل نیست.
وی ضمن قدردانی از برگزاری منظم کرسی های تلاوت قرآن کریم توسط استاد رحیمی که در مسجد امام حسین(ع) و در روزهای یکشنبه هر هفته برگزار می شود، اظهار داشت: نقطه عطف این محافل قرآنی توجه به قاریان نوجوان و جوان است که اقدام بسیار ارزشمندی است، چرا که هرچه ما روی کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری کنیم در سالهای آتی این عزیزان کمتر درگیر آسیب های اجتماعی خواهند شد.
مرسلپور با اشاره به بازگشایی مدارس و واحدهای دانشگاهی در روزهای آتی در سطح شهرستان گفت: باید مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاهها برنامه های جذاب و متنوعی جهت ترویج معنویات و ارزش های اخلاقی و اسلامی برای دانش آموزان و دانشجویان داشته باشند.
گفتنی است برگزاری یادواره شهدای روحانی شهرستان، استخراج بخش هایی از وصیت نامه شهدای اسلامشهر و نصب آنها در مساجد شهرستان، تداوم مرمت و بازسازی مزار شهدای شهرستان بویژه شهدای امامزاده عقیل (ع)، تطبیق کلیه برنامه‌های فرهنگی مراکز علمی و دانشگاههای شهرستان با مصوبات شورای فرهنگ عمومی از جمله مواردی بود که در این جلسه به تصویب رسید.
 

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 31 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 28