En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 4720

تجلیل فرماندار اسلامشهر از کارآفرینان و تولید کنندگان برتر حوزه روستایی

فرماندار شهرستان اسلامشهر در همایش روز ملی روستا و عشایر از کارآفرینان و تولید کنندگان موفق حوزه روستایی شهرستان تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، در این همایش که با حضور معاونین برنامه ریزی و توسعه و امور فنی و عمرانی فرماندار، بخشداران مرکزی، احمدآباد مستوفی و چهاردانگه و جمعی از روستائیان، کارآفرینان، کشاورزان، تولیدکنندگان و مسئولان ادارات برگزار شد، مسعود مرسلپور در سخنانی ضمن گرامیداشت 15 مهرماه روز ملی روستا و عشایر، با اشاره به معنا و نمادهای واقعی زندگی روستایی اظهار داشت: روستا مظهر تولید، توزیع، درآمد، تولید ناخالص ملی، کار و ارزش افزوده و رفاقت و صمیمیت بوده و دارای ظرفیت‌هایی است که تنها در روستا یافت می‌شود و اینها جزو مزیّت‌های زندگی روستایی است.
وی با اشاره به نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به توسعه روستاها تأکید کرد: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری، سیاست مجلس در قانونگذاری و نگاه دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه روستاها در سال‌های اخیر، ماندگاری روستائیان در روستا، رقابت روستا با شهر در عمران و آبادانی و رونق تولید با روند صعودی روبه‌رو بوده که گاهاً منجر به مهاجرت‌ از شهرها به سمت روستا شده است.
فرماندار شهرستان اسلامشهر افزود: در گذشته همواره شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها بودیم که سبب افزایش حاشیه‌نشینی و ایجاد مشاغل کاذب می‌شد و شأن  روستائیان را زیر سوال می‌برد، اما در حال حاضر به لحاظ برنامه‌ ریزی ها و سیاست‌گذاری‌های دولت، ماندگاری در روستاها 100 درصد شده و روستائیان بجای مهاجرت به شهرهای بزرگ، ماندگاری را انتخاب می کنند.
مرسلپور سپس به اقدامات انجام شده در راستای توسعه و رونق روستاها در اسلامشهر اشاره کرد و گفت: انجام کارهای عمرانی به صورت زیربنایی در روستاها، ایجاد و گسترش برخی مشاغل خانگی، گسترش کشاورزی مکانیزه و پاک و کشاورزی سالم و برپایی کارگروه‌های محله‌محور به ویژه در حوزه بانوان از جمله مواردی است که در مجموعه فرمانداری در دست اجراست تا به بهبود زندگی روستایی در شهرستان اسلامشهر کمک کند.
فرماندار شهرستان اسلامشهر افزود: با همکاری بخش خصوصی ۳ مرکز ایجاد اشتغال روستایی در سطح شهرستان اسلامشهر، برای ساکنان روستاها احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: با همکاری یک سرمایه گذار در عرصه تولید فرش، به منظور ایجاد اشتغال پایدار و گسترش فرهنگ روستانشینی، ۳ مرکز برای ایجاد اشتغال با رویکرد آموزش، تولید و ایجاد درآمد برای زنان روستایی در سطح شهرستان اسلامشهر احداث می‌شود.
مرسلپور در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در نظر داریم با توسعه خدمات اینترنتی در روستاها بتوانیم برای روستائیان تسهیلاتی در زمینه استفاده بهینه از اینترنت و فضای مجازی فراهم کنیم.
گفتنی است در ادامه این مراسم تعدادی از کارآفرینان حوزه روستایی شهرستان به بیان مسائل و مشکلاتشان پرداختند و در پایان نیز از کارآفرینان و تولیدکنندگان موفق حوزه روستایی تجلیل بعمل آمد. همچنین در این مراسم از بهاره عشقی صابر خبرنگار خبرگزاری تسنیم در شهرستان اسلامشهر به پاس تلاش این خبرنگار در جهت پوشش مناسب اقدامات انجام شده در سطح روستاهای اسلامشهر و پیگیری مشکلات روستاییان نیز تجلیل به عمل آمد.
پس از پایان این همایش نیز از اتوبوس سیار مشاغل روستایی و عشایر شهرستان نیز رونمایی شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 47