En
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 4727

فرماندار اسلامشهر عنوان کرد:

فراهم شدن زمینه صادرات تولیدات اسلامشهر به کشورهای آفریقایی

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: با برگزاری همایش هم‌اندیشی تجار و تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر با اتاق بازرگانی ایران و آفریقا زمینه صادرات تولیدات شهرستان در حوزه های مختلف از جمله صنایع چوبی، کفش، محصولات غذایی و... به کشورهای آفریقایی بیش از گذشته فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در همایش «هم‌اندیشی تجار و تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر با اتاق بازرگانی ایران و آفریقا» که با حضور وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس، رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران و آفریقا، سفیر آفریقای جنوبی، نمایندگان کشورهای مصر، الجزایر، سنگال، تونس در سالن همایش فرمانداری برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: تولیدکنندگان اسلامشهر باید از ظرفیت اتاق مشترک ایران و آفریقا برای صادرات محصولات خود و ارز آوری برای کشور استفاده کنند.
فرماندار اسلامشهر ادامه داد: در این شهرستان اسلامشهر 1400 نوع کالا در حوزه‌های مختلف از جمله مدرن‌ترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات پزشکی، محصولات غذایی و سایر در بخش‌ها تولید می شود که در حال حاضر بخشی از این کالاها به دیگر نقاط جهان صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: تعدادی از تجاز اسلامشهر جزئ بهترین تجار استان تهران و کشور محسوب می شوند و در این شهرستان تاجری نداریم که به محاکم قضایی و نظارتی دعوت شده یا در معاملاتش تخلفی صورت گرفته باشد.
مرسلپور با بیان اینکه اکثر شرکت‌های ضدتحریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اسلامشهر حضور دارند افزود: این شرکت‌ها در اسلامشهر فعال هستند و ضمن اینکه تولیدات آن‌ها نیاز داخل کشور را تأمین می‌کند صادرات ارزنده‌ای هم به اقصی نقاط دنیا دارند.
فرماندار اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: این نشست را به فال نیک می‌گیریم تا بتوانیم به وسیله ارتباط با سرزمین آفریقا هم در زمینه صادرات به کشورهای این قاره و هم واردات محصولات موردنیاز کشور از طریق تجار و بازرگانان اسلامشهری همکاری داشته باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 44