En
تاریخ : پنجشنبه 2 آبان 1398
کد 4775

فرماندار اسلامشهر:

بسته تشویقی برای نوسازی بافت‌های فرسوده اختصاص یافته است

 فرماندار اسلامشهر گفت: به منظور جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده، بسته تشویقی و حمایتی اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در جلسه ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده این شهرستان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: این بسته تشویقی به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده که در صورت تسریع در تصویب آن، در ستاد بازآفرینی شهرستان اسلامشهر آمادگی وجود دارد تا در محل های شناسایی شده برای بافت فرسوده به ویژه در شهرک امام حسین(ع) اقدامات لازم صورت گیرد.
مرسلپور با اشاره به کمبود اعتبارات تخصیصی به بهسازی بافت فرسوده، گفت: شهرداری اسلامشهر اعتباراتی را برای بازسازی بافت‌های فرسوده پیش‌بینی کرده که بخشی از آن محقق شده اما کافی نیست.
وی تصریح کرد: از مسئولین ملی و استانی درخواست داریم، تا اعتباراتی را برای اقدام مشترک و بهسازی و بازسازی این بافت های فرسوده تامین و تسهیلاتی را برای متقاضیان فراهم کنند.
فرماندار اسلامشهر با تاکید بر آمادگی لازم برای اجرای قانون بازآفرینی بافت‌های فرسوده، ادامه داد: باتوجه به سیاست های تشویقی و ارائه تسهیلات بانکی، می‌توان در اجرای قانون بهسازی و بازآفرینی شهری ضمن رفع موانع ،بستر لازم برای انجام اقدامات لازم و بهسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی را فراهم کرد.
مرسلپور در پایان گفت: در شهرستان اسلامشهر علاوه بر بخش مرکزی در بخش‌های چهاردانگه و احمد آباد مستوفی، ساختمانهای دولتی و خصوصی بسیاری داریم، که در بافت‌های فرسوده قرار دارند و نیازمند تخریب و بازسازی هستند. 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 2 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 38