En
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 4798

فرماندار شهرستان خبر داد:

آغاز برنامه های هفته فرهنگی اسلامشهر از روز 23 آبان ماه

فرماندار شهرستان از آغاز برنامه های هفته فرهنگی اسلامشهر از روز پنج شنبه 23 آبان ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در برنامه‌های هفته فرهنگی امسال سرفصل‌های بسیار خوب و مناسبی با رعایت موازین شرعی و قانونی تدارک دیده شده که پس از تأیید امام جمعه شهرستان مصوب و به مرحله اجرا در می‌آید.
وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن 13 آبان و روز تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: همه مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان مکلف هستند با تلاش وافر و حضور حداکثری که وظیفه شرعی ماست در راهپیمایی با شکوه 13 آبان در کنار اقشار مختلف مردم، دانشجویان و دانش آموزان حاضر شوند.
فرماندار شهرستان اسلامشهر سپس با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی نباید هزینه‌ تراشی کرد افزود: در حوزه فرهنگ هر چه خرج شود هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری بوده و در این حوزه چیزی به نام هزینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شهرستان اسلامشهر نیاز به سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ دارد تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حیطه فرهنگ باید مؤثر بوده و ضمن بازخورد لازم تأثیرش در جامعه احساس شود و نتیجه برنامه‌های فرهنگی در همه گروه‌ها و پایگاههای مختلف اجتماعی لمس شود.
مرسلپور با بیان اینکه فرهنگ و فرهنگ‌سازی برای عام جامعه است افزود: اگر بخواهیم برنامه فرهنگی صرفاً برای بخشی از جامعه باشد و از بخش‌های دیگر غفلت کنیم به مرور این فاصله ایجاد شده بزرگ‌تر می‌شود در حالی که در حوزه فرهنگ برای حفظ و نگهداری وضعیت موجود باید برای افرادی که قصد فاصله گرفتن از فرهنگ عمومی جامعه را دارند برنامه‌های فرهنگی مؤثرتری داشته باشیم تا این فاصله اندک شده و از بین برود.
فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به کسب رتبه برتر شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر در سال‌های گذشته در استان تهران خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی در شهرستان مقبول است و امیدوارم در این ماه ربیع‌الاول نیز بتوان برنامه‌ها و موضوعات در حوزه فرهنگی در شهرستان را دنبال کنیم که مؤثر بر افکار و رفتار شهروندان باشد.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 51