En
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 4803

معاون فرماندار اسلامشهر:

آموزش مهمترین رکن پدافند غیرعامل محسوب می شود

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار اسلامشهر پدافند غیرعامل را امری حیاتی و ضروری دانست و گفت: مقوله آموزش نیز بعنوان رکن مهم و اساسی پدافند غیرعامل، موضوعی حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر علیرضا جعفری در مراسم ابتدایی مانور پدافندغیرعامل که در آموزشگاه فرزانگان برگزار شد سخن می گفت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: پدافند غیرعامل به اندازه تاریخ بشر قدمت دارد و در دوران ما نیز اهمیت و توجه به بحث بیوتروریسم موجب شد مقام معظم رهبری (مدظله العالی )در آبان سال 89دستور اجرای برنامه پدافند غیر عامل به دستگاههای خدمات رسان ابلاغ نمودند.
همچنین حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش نیز در سخنانی اظهار داشت: برگزاری این مانورها و تمرینها درجه آسیب پذیری افراد را به حداقل خواهد رساند و با انتقال آموخته‌ها در این برنامه‌ها توسط دانش آموزان به سایر اعضای خانواده میتوانیم جامعه ایمن داشته باشیم.
گفتنی است در این مانور که با حضور ارگانهای امدادی هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و نیروی انتظامی برگزار شد، پس از به صدا در آمدن آژیر مانور، دانش آموزان با اجرای عملیات پناه گیری بسرعت در حیاط واحد آموزشی جمع شدند و نیروهای امدادی نیز درعملیات گوناگون به اطفای حریق و حمل مجروح پرداختند و در ادامه زنگ هفته پدافند غیر عامل نیز نواخته شد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 27