En
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 4806

با حضور فرماندار شهرستان صورت گرفت:

برگزاری گسترده و باشکوه راه پیمایی ۱۳ آبان در اسلامشهر

راه پیمایی باشکوه ۱۳ آبان ماه، صبح امروز با حضور مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان و حجت الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر، اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، در مراسم پایانی راه پیمایی ۱۳ آبان اسلامشهر محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سخنانی اظهار داشت: اعتبار من مدیرکل و معلمین به حضور شما دانش آموزان در عرصه‌های اجتماعی است.
وی در ادامه به تبیین وقایع سیزده آبان در سه رویداد تبعید امام خمینی (ره)به ترکیه در سال چهل وسه، شهادت بیرحمانه دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال پنجاه و هفت و تسخیر لانه جاسوسی در سال پنجاه و هشت پرداخت و گفت: رژیم پهلوی فکر میکرد با تبعید امام راحل صدایی که مردم به او اعتماد داشتند را خاموش خواهد کرد در صورتی که این صدا پس از پانزده سال به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد و از گستره مرزها عبور کرد و اکنون هم برای استکبار جهانی مزاحمت ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: در مسئله تسخیر لانه جاسوسی این نکته مهم است که سفارت یک کشور در کشور دیگر باید مکان صلح،دوستی و پیام آور ارتباط مسالمت آمیز باشد، در حالی که آمریکاییها بعنوان مهمان آمدند و لانه جاسوسی ایجاد کردند که توسط دانشجویان انقلاب ما تسخیر شد.
صیدلو افزود: در تمامی این وقایع ردپای آمریکادیده میشود و آمریکا ادعای اربابی برکشورهای آزاده جهان و هرکشوری که میخواهد در سایه دموکراسی حکومت کند را دارد و شعار مرگ برآمریکای امروزما برای ملت،جغرافیای کشور و یک رئیس جمهور در آمریکا نیست و ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منطق اصولی بر اساس استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی داشته و با منطق زورگویی،استعمار،استکبار مخالفیم واین فقط شامل شخص ترامپ هم نمیشود.
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تصریح کرد:امروز دغدغه مسئولین نظام جمهوری اسلامی جلوگیری از نفوذ تفکر دشمنان در میان شما دانش آموزان است ،زیرا براساس بیانیه گام دوم رهبری این کشور و آب و خاک متعلق به شما دانش آموزان است و در سالهای آینده ما مسئولین فعلی جایگاه مدیریتی کشور را به شما عزیزان تحویل خواهیم داد و امیدواریم با درک درست و تحلیل تاریخ سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در آینده رقم بزنید.
گفتنی است راه پیمایی ۱۳ آبان شهرستان اسلامشهر با تجمع در مقابل سپاه ناحیه سیدالشهدا(ع) به سمت دبیرستان پسرانه حافظ اسلامشهر آغاز شد و پس از طی مسیر منتهی به محل تجمع راه پیمایی، با برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و قرائت بیانیه سراسری راه پیمایی ۱۳ آبان ماه در جمع حاضرین به پایان رسید.

همچنین امسال برای اولین بار به پیشنهاد امور بانوان و خانواده فرمانداری و مشارکت معاونت عمرانی فرمانداری و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری اسلامشهر تعداد هشت غرفه به صورت نمایشگاه جنبی راه پیمایی13 آبان با حضور ادارات بهزیستی، بهداشت و درمان، تبلیغات اسلامی، محیط زیست، سازمان پسماند، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده حداکثری از حضور در مراسم 13 آبان برگزار شد.


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 24