En
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 4811

انفجار گاز در یک واحد مسکونی در شهرک الهیه؛

درخواست فرماندار اسلامشهر از مردم جهت توجه ویژه به نکات ایمنی وسائل گاز سوز

فرماندار شهرستان اسلامشهر در حاشیه بازدید از یک واحد مسکونی در شهرک الهیه که صبح امروز به دلیل انفجار گاز دچار حادثه شد از مردم خواست تا توجه ویژه ای به رعایت نکات ایمنی مربوط به وسائل گاز سوز داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور با بیان اینکه همه ساله و با آغاز فصل سرما حوادث مربوط به گازگرفتگی و انفجار مربوط به نشت گاز نیز افزایش می یابد، اظهار داشت: انفجاری که امروز در یک واحد مسکونی در شهرک الهیه رخ داده و به تعدادی از ساختمانهای اطراف نیز خسارت هایی را وارد ساخته ناشی از بی مبالاتی ساکنین این آپارتمان بوده که قبل از مسافرت وسائل گازسوز منزلشان را به دقت کنترل نکرده اند.
وی با بیان اینکه این حادثه سه مصدوم داشته که دو نفر بصورت سرپایی مداوا شدند و یک نفر نیز به بیمارستان سوانح سوختگی یافت آباد منتقل شده تصریح کرد: از همه شهروندان بعنوان خدمتگزارشان درخواست دارم چه زمانی که در منزل هستند و یا قصد دارند به مسافرت بروند نکات ایمنی مربوط به وسائل گازسوز را به دقت کنترل کنند.
فرماندار اسلامشهر ادامه داد: به شهرداران، بخشداران و مدیران ادارات خدمات رسان تاکید می کنم از این پس در صورت صدور مجوزهای مربوط به احداث ساختمان مسکونی و تائیدیه های مربوطه حتماً به مجهز بودن منازل به سیستم قطع گاز در ورودی هر واحد علاوه بر فلکه ای که پشت کنتور قرار دارد توجه کنند.
وی افزود: شهرداران و بخشداران مکلفند برای رفاه شهروندان از صدور پایان کار بدون توجه به مسائل ایمنی منازل اجتناب کنند و در صورت اهمال و در زمان وقوع حوادث مشابه اینچنینی بعنوان مقصر به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.
مرسلپور در پایان خاطر نشان کرد: تاکیدات لازم صورت گرفته تا دستگاههای خدمات رسان در اسرع وقت اقدامات لازم را جهت کمک به شهروندان حادثه دیده در حادثه انفجار صبح امروز انجام دهند.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 38