En
تاریخ : شنبه 19 بهمن 1398
کد 5164

تشریح قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از زبان دبیر ستاد انتخابات استان تهران

دبیر ستاد انتخابات استان تهران با تشریح قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی بر معرفی نماینده مالی نامزدها تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی با تشریح جزئیات قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس ماده ۷ این قانون داوطلبان موظفند حسابی را نزد یکی از بانک های دارای مجوز بانک مرکزی تعیین و تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداران مراکز حوزه انتخابی اعلام کنند و فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه نیز باید شماره حساب مذکور را در سامانه جامع انتخابات ثبت کنند.
 
وی افزود: بر اساس ماده ۸ این قانون نامزدها موظفند شخصی را به عنوان نماینده مالی تعیین و تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه اعلام کنند ضمن اینکه فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه باید مشخصات کامل نماینده مالی را در سامانه جامع انتخابات ثبت کنند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به دیگر موارد این قانون عنوان کرد: بر اساس ماده ۱۲ این قانون، در فصل تبلیغات ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره ۲ آن نسخ می‌شود، همچنین قانون تفسیر بند ۲ قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۲۹ / ۱۰ / ۱۳۷۸ نیز نسخ شده است و متن تبصره یک ماده به عنوان ماده ۵۷ قانون مذکور محسوب می‌گردد البته باید توجه داشت که حذف ماده یاد شده باعث تغییرات جدی در موارد مجاز و غیر مجاز تبلیغات نامزدها شده است و اجرای آن دقت اجرای آن دقت مضاعف می طلبد.
 
حسن بیگی در پایان خاطرنشان کرد: فرم جدید ۴۸/ت در سامانه جامع انتخابات تولید شده و فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه باید به نام هر یک از نامزدها (داوطلبان تایید شده) چاپ و به آنان تحویل دهند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 16