En
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398
کد 5192

فرماندار اسلامشهر خبر داد: 

اختصاص 16 میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه روستاها در سال جاری 

فرماندار اسلامشهر گفت: بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده در ده ماهه اول سال 98 مبلغ شانزده میلیارد و نهصد و یک میلیون تومان اعتبار به دهیاریهای اسلامشهر اختصاص یافته است. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در نشست دهیاران و اعضای شوراهای روستایی شهرستان اسلامشهر که با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و معصومه پرندوار مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران برگزار شد سخن می گفت اظهار داشت: با نگاه خوب دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی امروز در روستاهای اسلامشهر با توجه به زیر ساخت های عمرانی و بهره مندی عزیزان روستایی از رفاه نسبی که در گذشته نبوده، مهاجر فرستی به مهاجر پذیری در حوزه روستاهای اسلامشهر تبدیل شده است. 
فرماندار اسلامشهر افزود: از سال 92 و از آغاز دولت یازدهم تا ده ماهه اول سال نود و هشت مبلغ 83 میلیارد و نهصد و هفتاد میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده به روستاهای اسلامشهر اختصاص یافته است.  
وی در رابطه با وضعیت آموزش در روستاها نیز گفت: آموزش و پرورش اسلامشهر و چهاردانگه در رابطه با بهسازی و احداث مدارس جدید با کمک خیرین و استفاده از اعتبارات دولتی فعالیت چشمگیر داشتند و در صورت دریافت مجوز انتظار داریم در سال 99 از محل اعتبارات ارزش افزوده در روستاها به احداث واحدهای جدید آموزشی اقدام کنیم. 
نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: در حوزه کاهش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی با هماهنگی دستگاه های مربوطه موفق بودیم و سعی کردیم در راستای اشتغال روستایی متقاضیان و تولید کنندگان را به سوی روستاها سوق دهیم. 
فرماندار اسلامشهر از راه اندازی دهکده سفال در روستای شمس آباد با مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی و با استفاده از طرح های مشابه در سایر کشورها که پروژه خوبی برای گردشگری و ایجاد اشتغال برای 1000نفر خواهد بود خبر داد و خواستار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و سایر مسئولین شد. 
وی از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درخواست کرد، در دو مورد تعیین تکلیف استخدامی دهیاران و بیمه شوراهای روستایی اقدامات قانونی لازم انجام شود. 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 11