En
تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399
کد 5459

معاون فرماندار اسلامشهر تاکید کرد:

ضرورت توجه به جذب واقعی افراد بیکار درمحیط کسب و کار

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار اسلامشهر بر ضرورت توجه به جذب واقعی افراد بیکار و جوانان در محیط کسب و کار شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مصطفی زینت بخش در سخنانی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که با حضور معاون کار آفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد ضمن گرامی داشت روز جهانی قدس از کسب رتبه دوم شهرستان اسلامشهر در سامانه اشتغال استان تهران (رصد)در سال 97 و رتبه نخست در سال 98 خبر داد و گفت: کسب رتبه های برتر آماری بسیار خوب است، اما باید ببینیم در محیط واقعی کسب و کار افراد بیکار و جذب جوانان در چه حدی موفق بودیم.
وی در ادامه افزود: امسال با توجه به نامگذاری مقام معظم رهبری به نام جهش تولید، می بایست با توجه به زیر ساخت ها و ظرفیت های بالای شهرستان اسلامشهر در راستای ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد تلاش بیشتری داشته باشیم.
زینت بخش تصریح کرد: در سال 98، طرحهای بسیار مهمی در اسلامشهر از جمله، اشتغال روستاییان و روستای بدون بیکار اجرا شد و در سال جدید هم در صورت همکاری کلیه دستگاه ها و تخصیص بودجه های مربوط، دهکده سفال شمس آباد را در محل کوره های متروکه با ظرفیت های گردشگری و برخورداری از مجموعه های تفریحی، مراکز اقامتی و...احداث خواهیم کرد.
وی ادامه داد: طرح دهکده سفال از دو نمونه جهانی آن در ویتنام و کره جنوبی و نمونه های داخلی، لاله جین همدان، تنکابن و قرچک گرفته شده است.
در ادامه این جلسه سعید دهقان، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در سخنانی با اشاره به کسب رتبه اول شهرستان اسلامشهر در سال 98سامانه اشتغال رصد اظهار کرد: در سال 99 شیوع کرونا ویروس تمام قواعد کاری را در حوزه های ادارات برهم زد و ادامه داد، مردم در شرایط فعلی در بسیاری موارد و حتی گاهی هم جلوتر از دولت حرکت کردند و نقش بسزایی به نمایش گذاشتند.
او در ادامه افزود: دولت در زمینه آسیب دیدگان از کرونا ویروس یک چهارم از بودجه کل اختصاص یافته و در حدود پنجاه هزار میلیارد تومان را در استان تهران در سیزده رسته کاری به صورت وام با سود تسهیلات 12 درصد در حال پرداخت است که افراد می توانند با ثبت کدملی کارفرما و کد کارگاهی در سامانه کارا نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.
معاون کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تأکید کرد: در سامانه رصد اشتغال دولت تعهد 935000 شغل را داده بود که سهم استان تهران در سال گذشته و امسال 96000 شغل است و در شهرستان اسلامشهر نیز تاکنون 4000 نفر در سامانه مذکور ثبت نام کردند.
وی گفت: راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان و پنجره واحد کسب و کار در اتاق بازرگانی از برنامه های ساماندهی اشتغال در آینده نزدیک است.
در بخش دیگری از این جلسه مسئولین ادارات تأمین اجتماعی چهاردانگه و اسلامشهر، صنعت و معدن و کار و تعاون و رفاه اسلامشهر به بیان عملکرد خود پس از شیوع ویروس کرونا و برنامه های سال 99 پرداختند که بخشودگی جرایم 300 کارگاه، تقسیط بدهی های سالهای گذشته، پرداخت بیمه بیکاری، بیمه هنرجویان واحدهای فنی و حرفه ای، اشتغال زایی و ثبت اطلاعات 7000 نفر در سامانه رصد اهم این اقدامات بود.
همچنین در این جلسه از مسئولین ادارات و ارگانها واعضای ستاد سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان اسلامشهر با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 خرداد 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 42