En
تاریخ : شنبه 12 مهر 1399
کد 5802

پیام رئیس اداره دامپزشکی اسلامشهر بمناسبت آغاز هفته دامپزشکی

رئیس اداره دامپزشکی اسلامشهر بمناسبت آغاز هفته دامپزشکی پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر متن پیام دکتر محمد خدامی به شرح ذیل است:
و در خلقت شما آدمیان و انواع بی‌شمار حیوانات که روی زمین پراکنده‌اند نشانه‌هایی برای اهل یقین آشکار است.
(آیه 4/جاثیه)

امسال که بنا به فرموده مقام معظّم رهبری (دامت برکاته) سال جهش تولید نامگذاری شده است، فراهم نمودن الزامات این جهش تولید از واجبات و ضرورت هاست. در این راستا سازمان دامپزشکی کشور شعار هفته دامپزشکی سال جاری را ""دامپزشکی، امنیّت غذایی، جهش تولید"" انتخاب نموده است. در شرایط فعلی که غذا به عنوان کالا و محصولی استراتژیک و از ارکان اقتصاد مقاومتی میباشد، تولید و تامین فرآورده‌های خام دامی از اهمیّت ویژه‌ای برخوردار است. در کشور ما هم مانند کشورهای مختلف رعایت نکات بهداشتی در صادرات و واردات محصولات غذایی واجد ضوابط مهمی است که همواره دامپزشکان بر آن نظارت دارند.
حضور دامپزشکان در مزارع پرورش و آزمایشگاه‌ها تا فعالیت به عنوان مسئولین فنّی_بهداشتی در کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، واحدهای بسته بندی و عرضه آن‌ها در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین نقش آن‌ها در حوزه‌ی پیشگیری و درمان بیماری‌های حیوانات از جمله بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌های دامپزشکی در سطح شهرها با هدف شهری سالم در جهت ضمانت سلامت جسم، روح و روان انسان می باشد.
امروز که جامعه بشری با معضل و بیماری منحوسی همچون کووید ۱۹ دست به گریبان است، بیش از پیش به ارزش وجودی دامپزشکان پی برده و قدردان زحمات این پیشگامان عرصه بهداشت و سلامت جامعه می باشند؛ چه بسا اگر نبودند دامپزشکانی که بی نام و نشان در حال خدمت حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور هستند، اکنون می بایست با بیماری‌های بیشماری مواجه میشدیم؛ اکنون هم دامپزشکان در عرصه کشف، آزمایش و تهیه داروها و واکسن های مورد نیاز برای رهایی از کرونا ویروس همگام با جامعه پزشکی بصورت شبانه‌روزی در تلاش می باشند.
لذا اینجانب ضمن تبریک ۱۴ مهر ماه "" روز ملی دامپزشکی""  به همه همکاران عزیزم در بخش های خصوصی و دولتی در سراسر کشور بخصوص شهرستان اسلامشهر، توفیق روزافزون آنان را از ایزد منّان مسئلت دارم.

دکتر محمد خدامی
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلامشهر
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 مهر 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 13