En
تاریخ : پنجشنبه 1 آبان 1399
کد 5849

غربالگری رایگان سلامت بانوان روستای لهک اسلامشهر

مسؤول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر گفت: غربالگری رایگان سلامت جسمی و روانی خانواده(زنان) در روستای آسیب‌پذیر و محروم لهک شهرستان اسلامشهر اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر فاطمه محمدی در حاشیه طرح غربالگری سلامت بانوان روستای لهک اظهار کرد: این طرح از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران به شهرستان‌ها ابلاغ و برای دومین بار در اسلامشهر اجرا می‌شود.
وی گفت: طرح غربالگری سلامت بانوان با هدف حمایت از سلامت جسمی و روانی بانوان مناطق آسیب‌پذیر و محروم در شهرستان اسلامشهر توسط انجمن سلامت خانواده ایران برگزار می‌شود.
مسؤول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر با اشاره به همکاری دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر و بخشداری مرکزی در اجرای این طرح، تأکید کرد: در راستای اجرای طرح غربالگری رایگان در روستای لهک بیش از ۴۲ نفر خدمات پزشکی و مامایی ارائه و در صورت نیاز به صورت رایگان به مراکز تخصصی و بهداشتی ارجاع داده شد.
محمدی ادامه داد: آموزش بهداشت روان، مشاوره و خدمات روانشناسی، توزیع ماسک و نحوه استفاده از آن، اطلاعاتی در مورد ویروس کرونا، نحوه انتقال و پیشگیری، تب سنجی و غیره از مواردی بود که در روستای محروم لهک به خانواده‌های ساکن ارائه شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله نخست اجرای این طرح، بانوان روستای نوروزآباد بخش احمدآباد مستوفی تحت غربالگری و ویزیت رایگان بهداشتی و آموزش مهارت‌های زندگی قرار گرفتند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 آبان 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 37