En
تاریخ : چهارشنبه 10 دي 1399
کد 6048

مراسم گرامیداشت هفته سواد آموزی در بخش چهاردانگه

مراسم گرامیداشت هفته سواد اموزی در بخش چهاردانگه با حضور بخشدار چهاردانگه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بخشداری چهاردانگه مراسم گرامیداشت هفته سواد آموزی با حضور مصطفی حیدری بخشدار چهاردانگه ،مسعود پوری رئیس آموزش و پرورش چهاردانگه و عسگری رئیس شورای شهر چهاردانگه و سایر اعضای پشتیبانی بخش در سالن اجتماعات آموزش و پرورش چهاردانگه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا رئیس آموزش و پرورش چهاردانگه ضمن تبریک سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) با تاکید بر لزوم همکاری ارگانها و ادارات بخش در جهت شناسایی ،جذب  وآموزش افراد بی سواد ،گزارشی از روند ثبت نام سواد آموزان ،برگزاری کلاس های سواد آموزی در دوران کرونا و مسابقه انشاء نویسی پرسش مهر ریاست جمهوری ارائه نمود.
در ادامه مصطفی حیدری بخشدار چهاردانگه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و  تبریک سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به فرهنگیان ، آموزشیاران و سواد آموزان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در حوزه سواد آموزی  اظهار داشت : از آغاز انقلاب اسلامی در حوزه نهضت سواد آموزی تا کنون خدمات شایسته و ارزنده ای در جهت ریشه کن شدن بی سوادی صورت گرفته که بسیار قابل توجه بوده است و امیدواریم این امر تکرار گردد . وی  با  اشاره به حدیثی ازحضرت علی (ع) که می فرماید:  :"هر کسی به من کلمه ای یاد دهد مرا بنده خویش کرده است" گفت : پیشرفت  و پویا بودن هر جامعه ،در ابعاد و عرصه های مختلف علم آوزی و تکنولوژی  آن است و این کلام زیبای امیرالمومنین  نشان دهنده توجه و اهمیت علم در اسلام است .
وی همچنین با تاکید بر لزوم تعامل و همکاری در جهت افزایش نرخ سواد آموزی در بخش چهاردانگه  خاطر نشان کرد :همه ارگان ها و ادارات بخش نیز باید در این امر با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند .
در پایان از آموزش دهندگان سواد آموزی ، سواد آموزان برگزیده مسابقه انشاءنویسی پرسش مهر ریاست جمهوری سال 1399،مدیران فعال در حوزه سواد آموزی و عوامل اجرایی امتحانات تقدیر بعمل آمد.
 
 
 

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 10 دي 1399
  • توسط بخشداری چهار دانگه شهرستان اسلامشهر
  • تعداد بازدید 58