En
تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399
کد 6219

فرماندار اسلامشهر خبر داد:

توزیع دو هزار و 500 تن کالای اساسی در شهرستان با نرخ مصوب دولتی/ ضرورت شناسایی و برخورد با کارگاههای غیر مجاز پخت شیرینی 

فرماندار اسلامشهر گفت: در راستای تنظیم بازار و تأمین نیازهای شهروندان، با پیگیری های صورت گرفته دو هزار و 500 تن کالای اساسی از جمله برنج، شکر، گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و روغن با نرخ مصوب دولتی در سال جاری در شهرستان توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان سخن می گفت با بیان اینکه روزانه دو تن تخم مرغ با نرخ مصوب در واحدهای خواروبار توزیع می شود، گفت: توزیع گوشت قرمز و مرغ گرم و منجمد نیز در اسفندماه تداوم خواهد داشت و در تلاش هستیم تا سهمیه شهرستان را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه دستگاههای ذیربط از جمله شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی باید نظارت کافی درخصوص رعایت نکات بهداشتی در زمان توزیع کالاهای اساسی داشته باشند افزود: گاهاً دیده می شود برخی عوامل فروش و توزیع این کالاها گروکشی کرده و در قبال فروش کالا با نرخ دولتی مردم را مجبور به خرید دو یا سه کالای دیگر می کنند که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و تیم های نظارتی از جمله بازرسان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، صمت و ... باید با موارد مشابه برخورد کنند.
فرماندار اسلامشهر همچنین بر ضرورت شناسایی کارگاههای غیر مجاز پخت شیرینی و برخورد با متصدیان آنها که معمولاً در محیطی غیر بهداشتی نیز فعالیت می کنند، تاکید کرد و گفت: درخصوص جذب سهمیه میوه شهرستان بانرخ مصوب دولتی نیز اگر بر خلاف سال گذشته با قیمت پایین تر از بازار و کیفیت مناسب عرضه شود، با همکاری تعاون روستایی و اتحادیه مربوطه اقدام و با کمک عاملان فروش صنف تره بار در روزهای پایانی سال در شهرستان توزیع خواهد شد.
مرسلپور در پایان با بیان اینکه خرید شب عید مردم آغاز شده و شاهد افزایش حضور آنان در مراکز تجاری هستیم، تصریح کرد: بستری شدن 14 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در روز جمعه یکم اسفندماه در مراکز بیمارستانی شهرستان نشان دهنده صعودی بودن این بیماری است و امیدواریم مردم در زمان خرید رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را فراموش نکنند.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 اسفند 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 7