En
تاریخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد 6442

اجرای طرح ملی توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی در شهرستان اسلامشهر

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر از اجرای طرح ملی توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی افراد آسیب پذیر در شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر فاطمه محمدی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این طرح بر مبنای نیاز سنجی صورت گرفته در امور بانوان بویژه زنان ساکن در مناطق محروم توسط «موسسه طلوع صبح انتظار» در محله های شهری و روستایی چهاردانگه، قائمیه، شهرک امام حسین(ع) و واوان اجرایی شد.
وی با بیان اینکه این طرح با مدیریت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در برخی از شهرستانهای استان تهران از جمله اسلامشهر اجرا شد افزود: ارتقاء تاب آوری افراد آسیب پذیر در شرایط مواجهه با بحران ها و شناسایی شیوه های مناسب و خلاقانه، توان افزایی فردی و جمعی با محوریت بانوان برای توسعه مشاركت های جوامع محلی، افزایش مهارت آموزی خانواده در ارائه خدمات توانبخشی، مهارت های زندگی، خدمات حمایتی، ترک اعتیاد و حمایت از فرزندان در خانواده ها از جمله اهداف این طرح بود.
محمدی با بیان اینکه گروه هدفی که در این طرح تحت آموزش قرار گرفتند زنان متاهل در مناطق محروم اسلامشهر و زنان سرپرست خانواده عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) ساکن در شهرک های امام حسین(ع) و واوان بودند تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته کلیه کلاس های آموزش ها به صورت حضوری بوده و با رعایت پروتکل های بهداشتی در پارک،حسینه ها، مساجد و پایگاهای بسیج برگزار شد.
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر با اشاره به رضایت افراد شرکت کننده در این کلاس های آموزشی از موضوعات مطرح شده در جلسات گفت: زمینه لازم فراهم شده تا پس از اتمام این آموزش ها، مشاوره های رایگان به زنان شرکت کننده در این کلاس ها ارائه شود.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 20