En
تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 6527

درخواست فرماندار اسلامشهر از داوطلبان انتخابات شوراها:

ایجاد شور و نشاط انتخاباتی با رعایت قوانین و پرهیز از اقدامات نامتعارف

فرماندار اسلامشهر گفت: درخواست ما از داوطلبان انتخابات شورها این است که با رعایت دقیق قوانین و مقرارت مربوط به تبلیغات، در شهرها شور و نشاط انتخاباتی ایجاد کنند. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در نشست اعضای شورای تامین و هیات های اجرایی و نظارت با داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرها با بیان مطلب فوق اظهار داشت: تبلیغات قانونی نامزدها از صبح امروز آغاز شده و دست اندرکاران برگزاری انتخابات از تبلیغات صحیح، اصولی و قانونی حمایت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه تمامی نامزدهای حاضر در انتخابات از فرهنگی غنی برخوردارند افزود: داوطلبان در تبلیغات باید از طرح برخی مسائل شائبه دار و اقدامات نامتعارف و بیان شعارهایی که در حزوه اختیارات شوراها نبوده و توهین به فهم و شعور مردم محسوب می شود پرهیز کنند.
رئیس هیات اجرای انتخابات شهرستان گفت: تمامی داوطلبان از حقوق مساوی برخوردارند روند تبلیغات کلیه داوطلبان رصد می شود و با اقدامات غیر قانونی بدون تبعیض برخورد قاطع خواهد شد.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه انتخابات تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت خودشان است، تصریح کرد: با راه اندازی شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها میزان مشارکت مردم در اداره امور بویژه در حوزه های شهری و روستایی افزایش چشمگیری یافته است.
وی با اشاره به برخی توفیقات و نقاط ضعف شوراهای اسلامی خاطر نشان کرد: با وجود گذشت پنج دوره از فعالیت شوراهای اسلامی، همچنان شاهد دخالت برخی اعضای شورا در شهرهای مختلف در امور اداری و جاری شهرداری ها، دخالت در عزل و نصب ها و چینش مدیران و... هستیم.
مرسلپور ادامه داد: طبق همفکری صورت گرفته با رئیس دادگستری اسلامشهر، در راستای حفظ شان شوراها و پیشگیری از وقوع برخی تخلفات در شوراهای آتی و مشکلاتی که رد شوراهای فعلی مشاهده شده پس از مشخص شدن نتایح انتخابات شورای ششم برای منتخبین جدید آموزش های لازم اختصاص خواهد یافت.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 64