En
تاریخ : شنبه 26 تير 1400
کد 6605

فرماندار اسلامشهر تاکید کرد:

برگزاری مسابقات کتابخوانی و ارائه کتب دیجیتال توسط متولیان کتابخانه های عمومی

فرماندار اسلامشهر با اشاره به مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای کتابخانه های عمومی ایجاد کرده گفت: متولیان کتابخانه های عمومی شهرستان باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در مناسبت های مختلف نسبت به برگزاری مسابقات کتابخوانی و همچنین ارائه کتب دیجیتال اقدام کنند. 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سخن می گفت بر ضرورت استفاده از ظرفیت تمامی دستگاههای فعال در حوزه فرهنگ جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: اگر در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی همپوشانی و همراهی بین ادارات ذیربط وجود نداشته باشد نتیجه خاصی حاصل نخواهد شد.
وی با بیان اینکه شهرداری ها علیرغم مواجه بودن با کمبودهای مالی نباید در پرداخت یک و نیم درصد مربوط به اداره کتابخانه های عمومی کوتاهی کنند افزود: در نگاه برخی افراد رنگ کردن جداول نسبت به کارهای فرهنگی ارجحیت بیشتری دارد که این نگاه درست نیست.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به رشد قابل توجه استفاده مردم از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گفت: با این وجود می توان اذعان کرد کتاب همچنان اثرگذاری و ماندگاری خود را دارد و فعالان این حوزه نباید از ترویج فرهنگ کتابخوانی ناامید شوند.
گفتنی است در ادامه این جلسه جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از اقدامات این اداره در سال جاری ارائه کرد.


 
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 17