جلسه آموزشي انتخابات ويژه نمايندگان بخشدار در بخش چهاردانگه برگزار شد

به گزارش روابط عمومي بخشداري چهاردانگه جلسه آموزشي ويژه نمايندگان بخشدار در شعب اخذ راي بخش چهاردانگه براي برگزاري یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در محل اداره آموزش و پرورش بخش چهاردانگه برگزار شد.

  • کد خبر: 301990
  • تاریخ خبر: يکشنبه 20 بهمن 1398 - 12:11

در اين جلسه مصطفی حیدری بخشدار چهاردانگه ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبريک گفت : حیدری با اشاره به برگزاري دو انتخابات مهم در دوم اسفند ماه 1398 تصریح کرد : انتخابات مايه ي عزت،‌سربلندي و افتخار ايران در منطقه و دنيا است و نظام جمهوري اسلامي در دوره چهل و یک  ساله خود به طور متوسط هر ساله شاهد برگزاري يک انتخابات بوده است. بخشدار گفت: با انتخابات سلايق،‌انديشه و افکار مختلف عهده دار مديريت و راهبري کشور مي شوند و در واقع اين فرصت براي همه فراهم است که بتوانند در توسعه و آباداني کشور مشارکت داشته باشند. ايشان رقابت کانديداها ، جناح ها و گروههاي مختلف در داخل نظام جمهوري اسلامي را در امر انتخابات يادآور شده و  گفتند: در اين رقابتها بايد اخلاق انتخاباتي و اسلامي را رعايت کرد.

نماينده عالي دولت در بخش  چهاردانگه به فرمايشات مقام معظم رهبري در موضوع انتخابات نيز اشاره وگفتند: حضور حداکثري مردم در پاي صندوق هاي راي ‌و حفظ آراء مردم به عنوان حق الناس از مهم ترين بيانات مقام معظم رهبري در امر انتخابات است که بايد همه مجريان براي تحقق اين اهداف تلاش کنيم و در اين زمينه فقط قانون واجراي قانون ملاک و مورد توجه خواهد بود . حیدری اضافه کردند : هيچ ارگان و نهادي حق دخالت در انتخابات را ندارند و نمايندگان بخشدار و مجريان انتخابات بايد دراين زمينه بسيار هوشمندانه عمل کنند. بخشدار چهاردانگه در ادامه به نکات و مواردي پيرامون اهم وظايف نمايندگان بخشدار در شعب اخذ راي اشاره کرد.

در اين جلسه همچنين جعفری  معاون سياسي انتظامي فرمانداري اسلامشهر نيز با تبريک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  از بخشدار و مسئولين ستاد انتخابات بخش چهاردانگه و اقدامات بعمل آمده در اين ستاد تقدير و تشکر کردند. جعفری  بر اجرا و برگزاري همه کارهاي اجرايي و نظارتي انتخابات بر اساس قانون تاکيد و گفتند بايد تلاش کنيم تا انتخابات با مشارکت حداکثري مردم برگزار شود و شور و نشاط انتخاباتي نيز در جامعه فراگيرگردد. ايشان انتخابات را مايه مقبوليت و مشروعيت نظام بر شمرده و گفتند مقام معظم رهبري بارها در سخنانشان در خصوص اهميت انتخابات فرمايشات داشته اند که تحقق اين فرمايشات ملاک و مورد توجه مجريان و ناظران خواهد بود. معاون سياسي انتظامي فرمانداري اسلامشهر  سلامت انتخابات را هم شاخص مهم ديگر در اين موضوع بر شمرده و افزودند سلامت انتخابات سلامت کشور را در پي خواهد داشت. 

شايان ذکر است در اين جلسه جعفری معاوم سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان اسلامشهر نکاتي آموزشی پيرامون اهم مسائل و موضوعات اجرايي انتخابات برای نمایندگان بخشداری بيان داشتند.