وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
اهالی فرهنگ در جهاد تبیین نقش آفرینی می‌کنند/ از تقویت و ایجاد زیرساخت های فرهنگی و هنری اسلامشهر حمایت می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اهالی فرهنگ در جهاد تبیین نقش آفرینی می‌کنند، گفت: نظام جامع رسانه‌ای کشور در کمیسیون فرهنگی دولت در حال تدوین است.

  • کد خبر: 329576
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 22 ارديبهشت 1401 - 10:20

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز در نشست صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان اسلامشهر که با حضور شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی و حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر برگزار شد، اظهار کرد: به منظور ساماندهی و شناسایی خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه، طرح نظام جامع رسانه های کشور در کمیسیون فرهنگی دولت در حال تدوین بوده و تاکنون 3 جلسه آن برگزار شده و بزودی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.

اسماعیلی با اشاره به فعالیتهای انجام شده در دولت سیزدهم، افزود: با در نظر گرفتن نقش آفرینی و اثرگذاری جامعه هنری و فرهنگی در عرصه های مختلف کشور، فعالان مجموعه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مطالباتی در بخش‌های مختلف دارند، که تلاش کردیم مطالبات را شنیده و مشکلات را احصاء و بسیاری از آن‌ها را تا حد زیادی تأمین  و رفع کنیم.

وی از اقدامات و تلاشهای انجام شده برای تکمیل پروژه‌های فرهنگی نیمه کاره در سفرهای استانی رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: مهم‌تر از ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، بحث تولید محتوا است، زیرساخت به خودی خود مساله را حل نمی‌کند، مساجد از دیرباز  جزءمهم‌ترین مراکز فرهنگی در کشور بوده و هستند، در مساجد نمایش فیلم انجام می‌شد، قرآن آموزش داده می‌شد، تئاتر به نمایش در می‌آمد و تمام فعالیت‌ها با محوریت مسجد انجام می شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه، افزود: در دولت مردمی نیز غالب و محور فعالیت‌های فرهنگی حول محور مسجد خواهد بود، باید به سمت خروجی‌های مفید برای جوان‌های انقلابی، عزیز و مذهبی حرکت کنیم، حوزه تولید محتوا بسیار مهم است و بهترین مکان برای این نگاه‌ها مساجد و هیئات است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه فرهنگی و هنری در شهرستان اسلامشهر، تصریح کرد: در دولت مردمی نگاه ما این است که فعالیت ها را به سمتی سوق دهیم تا خروجی مفیدی برای مردم داشته باشد، در شهرستان اسلامشهر که یکی از کانون های اصلی فعالیتهای دینی، مذهبی بوده و اهالی آن هم جزو نیروهای دلسوز و ارزشی نظام هستند، در جهت تقویت و ایجاد زیرساخت های فرهنگی و هنری از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

گفتنی است در این نشست دکتر شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی و حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر نیز به تشریح ظرفیت ها، اولویت ها و نیازهای زیر ساختی شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

همچنین مسئولان انجمن های هنری، فرهنگی و قرآنی و نمایندگان اصحاب رسانه نیز نظرات و همچنین انتظاراتشان از مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی را عنوان کردند.