فرماندار اسلامشهر:
ترک فعل و قصور افراد مسئول در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز با هماهنگی مقام قضائی تحت پیگرد قرار می گیرد

فرماندار اسلامشهر گفت: ترک فعل و قصور افراد مسئول در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز با هماهنگی مقام قضائی تحت پیگیرد قرار می گیرد.

  • کد خبر: 331465
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 25 خرداد 1401 - 10:02

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر حسین حبیبی که در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان سخن می گفت با بیان اینکه به تخلفات مدیرانی که در گذشته مسئولیت داشتند و باعث تخلفاتی همچون تغییر کاربری و یا ساخت و ساز غیر مجاز شدند نیز رسیدگی می شود، اظهار داشت: از این پس نیز باید مراقبت کامل صورت گیرد تا برخی نفرات میانی در ادارات و افراد مسئول در حوزه ساخت و ساز در انجام وظایف خود کوتاهی نکرده و آلوده به مسائل مالی نشوند.

وی با بیان اینکه امروز همه جدیت مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز و تخلفات مرتبط با آن را درک کرده اند افزود: باید پیام مداومت و جدیت این نوع برخورد با قانون شکنان به بدنه میانی و کارشناسان ادارات مربوطه نیز ابلاغ شود.

فرماندار اسلامشهر ادامه داد: اگر شخصی در هر مسئولیتی برای ساخت و ساز غیر مجاز به سمت تخلف مالی و یا دریافت رشوه برود، به یقین معرفی و آبروی وی برده خواهد شد و باید از عواملی که جان بر کف در مقابل تخلفات غیر مجاز ایستادگی می کنند تقدیر و تشکر شود.

وی ادامه داد: از مدیران و کارکنانی که به وظایفشان در زمینه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز عمل کنند حمایت قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

حبیبی وضعیت ساخت و ساز در روستاهای شهرستان را نامطلوب دانست و گفت: افرادی که چشمشان را بستند و یا کمک کردند تا در یک روستا ساختمانی با هفت طبقه که پنج طبقه آن تخلف بوده احداث شود، باید بیایند و پاسخگوی تخلفشان باشند.

رئیس ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان در بخش پایانی سخنان خود به حادثه تلخ متروپل آبادان نیز اشاره کرد و گفت: معاون عمرانی فرماندار ماموریت یافته تا با تیمی کارشناسی وضعیت تمامی ساختمان های نا ایمن شهرستان را بررسی و پیگیری های لازم را برای ایمن سازی این ساختمانها انجام دهند.